Webináře nahrávky

Datové schránky pro pokročilé

Platný právní úkon datovou schránkou: Daňová řízení – Využívání vícero datových schránek – Pokročilé využití datové schránky v dalších oblastech

Lektor: MVDr. Milan Vodička

Kdykoli dle Vašich časových možností
90 minut
Cena s DPH:
1 924 Kč
Cena bez DPH:
1 590 Kč

SLEVA za více přístupů
Přihlaste se se svým kolegou a oba získáte slevu 10 %.


Podání a doručování dokumentů pomocí datové schránky s sebou nese právní účinky. Tyto dopady na jednání právnické osoby jasně definuje přijatá legislativa (zejm. vydané judikáty). Znalost těchto důležitých konsekvencí Vám dodá právní jistoty. Seznamte se s rozdíly v komunikaci s veřejnoprávním subjektem a soukromoprávním subjektem prostřednictvím datových schránek. Ověřte si, jak se liší doručení fikcí, jak se chovat při zřízení vícero datových schránek nebo jaký postup uplatnit při komunikaci v oblasti daňových řízení.

Program:
Mám datovou schránku ze zákona, jaké to má dopady?
Musím nebo mohu datovou schránku použít?
Do datové schránky bylo doručeno fikcí, lze se nějak bránit?
Jak zajistit platný právní úkon datovou schránkou vůči OVM a vůči soukromému subjektu?
Fyzická osoba má více datových schránek, jak ji bude doručováno a jak má činit správně podání?
Úkony prostřednictvím datové schránky jiné osoby, je to možné? A jak?
Datová schránka při komunikaci mezi zaměstnavatelem a zaměstnanci...

Komu je určen:
pro manažery, prokuristy, pracovníky právních oddělení, pracovníky účetních oddělení, jednatele a další vedoucí zaměstnance.

  
Nahrávám...
Nahrávka
Nahrávku webináře je možné zhlédnout kdykoli, a to i opakovaně, maximálně však na dvou zařízeních (např. z práce a z domova). Kdykoli je také možné sledování nahrávky přerušit. Přístup není vázán na konkrétní datum a není časově limitován.

Ke sledování nahrávky nepotřebujete žádné speciální vybavení, stačí vám kvalitní připojení k internetu a běžné reproduktory nebo sluchátka. Připojíte se prostřednictvím webového prohlížeče (prokliknete se na zaslaný odkaz) nebo v aplikaci Adobe Connect, která je volně ke stažení.

Osvědčení o absolvování kurzu zasíláme na vyžádání.


MVDr. Milan Vodička
Milan Vodička, daňový poradce, vedoucí Sekce IT KDP ČR, člen sekce pro pojištění a daně Svazu průmyslu, člen Technology Tax Committee CFE Tax Advisers Europe.
Z publikační činnosti:
3D Data, daně, digitálně, Praha: Wolters Kluwer, a. s., 2014, ISBN 978-80-7478-671-6
První zkušenosti s EET, Praha: Wolters Kluwer, a. s., 2017, ISBN 978-80-7552-589-5
GDPR v účetní a daňové praxi 2018, Praha: Verlag Dashöfer, 2018, ISBN 978-80-87963-65-4Aktualizujte předvolby souborů cookie