Webináře nahrávky

Dohody o pracích konaných mimo pracovní poměr od 1. 1. 2024

DPP a DPČ – komplexní přehled změn po novele zákoníku práce

Lektor: Mgr. Klára Valentová

Kdykoli dle Vašich časových možností
88 minut
Cena s DPH:
1 924 Kč
Cena bez DPH:
1 590 Kč

SLEVA za více přístupů
Přihlaste se se svým kolegou a oba získáte slevu 10 %.

Zaměstnáváte-li osoby na základě dohod o pracovní činnosti a dohod o provedení práce, pak právě u těchto zaměstnanců je nezbytné zrevidovat a doplnit jejich smlouvy, a mimo jiné jim od 1. 1. 2024 začít poskytovat dovolenou. Změny jsou i v postupech pro doručování a v informační povinnosti. Získejte přehled všech změn a důsledků, které vyplývají z novely zákoníku práce a které je nezbytné v praxi ohlídat a implementovat, aby v případě kontroly byla vaše personální agenda vedena v souladu s aktuálními legislativními požadavky, a to na konkrétních příkladech z praxe.

Program:
Důvody a cíle novely zákoníku práce
Co se u DPP a DPČ nemění
Možnost uzavírat dohody elektronicky
Pracovní doba a doba odpočinku
Překážky v práci
Poskytování dovolené
Odměňování
Informační povinnost
Právo požádat o pracovní poměr
Ochrana před neoprávněným propuštěním
Výkon práce na dálku
Změny v doručování
Sankce za porušování pravidel

Komu je určen:
zástupcům všech odvětví soukromého sektoru i zaměstnavatelům ve veřejné sféře, zejména statutárním zástupcům, představitelům vrcholového řízení, vedoucím zaměstnancům, personalistům, interním právníkům a mzdovým účetním.

  
Nahrávám...
Nahrávka
Nahrávku webináře je možné zhlédnout kdykoli, a to i opakovaně, maximálně však na dvou zařízeních (např. z práce a z domova). Kdykoli je také možné sledování nahrávky přerušit. Přístup není vázán na konkrétní datum a není časově limitován.

Ke sledování nahrávky nepotřebujete žádné speciální vybavení, stačí vám kvalitní připojení k internetu a běžné reproduktory nebo sluchátka. Připojíte se prostřednictvím webového prohlížeče (prokliknete se na zaslaný odkaz) nebo v aplikaci Adobe Connect, která je volně ke stažení.

Osvědčení o absolvování kurzu zasíláme na vyžádání.


Mgr. Klára Valentová
Klára Valentová se specializuje zejména na pracovní právo a ochranu osobních údajů. Oboru ochrany osobních údajů se věnuje přes 20 let a poskytuje služby ve všech oblastech této právní disciplíny. Kromě klientské práce také pravidelně publikuje a účastní se odborných seminářů a konferencí. Je jedním ze zakládajících členů české asociace advokátů specializujících se na pracovní právo - Czech Employment Lawyers Association (CzELA), jejímž hlavním cílem je zvyšovat kvalitu pracovního práva a jeho praktické aplikace na území České republiky. Působila také jako člen pracovní skupiny České bankovní asociace pro ochranu osobních údajů.Aktualizujte předvolby souborů cookie