Delego logo Váš partner na cestě k informacím

16:33 | 19. listopadu 2019

konec menu

KALENDÁŘ

LISTOPAD 2019
PÚSČPSN
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

PROSINEC 2019
PÚSČPSN
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Předchozí
měsíce…

Další měsíce…

DETAIL WEBINÁŘE

Záznam webináře Zaměstnávání osob se zdravotním postižením

Podmínky výkonu závislé práce osob se zdravotním postižením a osob zdravotně znevýhodněných a změny v této oblasti

Zákon o zaměstnanosti č. 435/2004 Sb., ve znění pozdějších předpisů, stanovuje povinnost zaměstnavatelům s více než 25 zaměstnanci zaměstnat nejméně 4 % osob se zdravotním postižením z celkového počtu pracovníků. V případě nesplnění je zaměstnavatel povinen odebírat výrobky a služby ve stanovené výši od zaměstnavatelů, kteří zaměstnávají více než 50 % osob se zdravotním postižením, nebo odvést povinnou platbu do státního rozpočtu. Zaměstnavatelé s méně než 25 zaměstnanci tuto povinnost nemají, k zaměstnávání osob se zdravotním postižením jsou všichni zaměstnavatelé dále motivováni slevou na dani a dalšími pobídkami. Zaměstnávání osob se zdravotním postižením a osob znevýhodněných má však svá specifika, stanovená právní úpravou. Vyznačuje se také specifickou podporou státní politiky zaměstnanosti v této oblasti. Tato úprava navíc doznala v od 1. ledna 2018 několika změn. Zorientujte se v této problematice a využijte potenciálu, který platná právní úprava zaměstnavatelům nabízí.

Přednáší JUDr. Marilla Kokešová

Místo konání režim offline

Cena   920 Kč

Při požadavku více přístupů (účasti více zaměstnanců z jedné organizace) bude poskytnuta sleva ve výši 10 % z celkové ceny objednávky. Uvedená cena je bez DPH.

Popis webináře


Zaměření webináře

Záznam webináře Vás komplexně seznámí s pravidly, která nabízí právní úprava v oblasti zaměstnávání osob se zdravotním postižením, upozorní Vás na specifika a případná pochybení a doporučí vhodný postup. Zaměstnávání osob se zdravotním postižením a osob znevýhodněných se vyznačuje určitými specifiky a také podporou zaměstnávání těchto osob ze strany státu, např. poskytováním výhod pro zaměstnavatele, kteří osoby se zdravotním postižením či osoby zdravotně znevýhodněné zaměstnávají. To vše v kontextu aktuálních legislativních změn po novelizaci právní úpravy. Webinář připomene všechny zásadní změny a poradí účastníkům, jak dodržet správný postup.

Komu je webinář určen

vrcholovým manažerům, personalistům, specialistům v oblasti práce a mezd, podnikovým právníkům a manažerům lidských zdrojů jak ze soukromého, tak z veřejného sektoru. Dále je určen všem, kteří se o tuto problematiku zajímají, včetně zaměstnanců v pracovním poměru.

Program

Zvláštní pracovní podmínky některých zaměstnanců
Základní odlišnosti, definice a uznávání osob se zdravotním postižením a osob zdravotně znevýhodněných
Zvláštní zacházení z pohledu možné diskriminace
Právní úprava: dle zákoníku práce, dle zákona o zaměstnanosti, dle předpisů o odměňování zaměstnanců
Možnosti zaměstnávání osob se zdravotním postižením a osob zdravotně znevýhodněných
Práva a povinnosti zaměstnavatelů a spolupráce s Úřadem práce
Pracovní rehabilitace
Podpora státní politiky zaměstnanosti osob se zdravotním postižením a osob znevýhodněných: Příspěvek na zřízení pracovního místa, Příspěvek na úhradu provozních nákladů
Chráněný trh práce a dohoda o uznání zaměstnavatele za zaměstnavatele na chráněném trhu práce: Příspěvek na podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením na chráněném trhu práce
Povinný podíl zaměstnávaných osob
Alternativní plnění: přímý odvod do státního rozpočtu, náhradní plnění
Odpovědnost a sankce
Změny právní úpravy 2018
Shrnutí možností zaměstnávání osob se zdravotním postižením a shrnutí právní úpravy po změnách
Co je třeba zajistit před začátkem webináře?
Ověření technických parametrů připojení k webináři
Obchodní podmínky

Způsoby registrace